O mně

Webová analytika a celý online marketing je složitý. Kvůli tomu je pro vzájemně prospěšnou spolupráci nezbytná důvěra mezi vámi a mnou. Proto mi dovolte se představit.

Začátek podnikání

10. dubna 2015 jsem se nudil na kurzu o podnikání. Právě probíhala prezentace od specialisty ze Seznamu o inzerci v Skliku a já jsem vše již znal. Při pohledu na strop mi problesklo hlavou, že bych zrovna v online marketingu mohl zkusit začít podnikat.


Přes víkend jsem nechal nápad uležet, v pondělí ho probral s kamarádem Milanem a ve středu jsem již měl založenou živnost. Ještě týž týden jsem získal i prvního klienta.


Začátky byly skromné. Při studiu jsem se s pár klienty učil, experimentoval, objevoval slepé uličky. Začínal jsem s PPC reklamou, ale brzy jsem pochopil, že to nestačí a že je nutné mít vhodný web. Zde započal můj zájem o UX, optimalizaci pro vyhledávače (SEO) a optimalizaci konverzního poměru (CRO). Následně vyvstala potřeba vše měřit a tak jsem se vrhl na webovou analytiku.


A právě u webové analytiky jsem zakotvil. Je mým hlavním zaměřením i když stále několika klientům spravuji PPC reklamu, občas provedu UX kontrolu webu nebo řeším problém se SEO. Věřím totiž, že dobrý analytik musí mít aktivní přesah i do ostatních částí online marketingu. Jak jinak by je chtěl vyhodnocovat?


Dnes především pomáhám firmám rozhodovat se na základě dat.

O mně

Pocházím z malinkaté vesničky na Šumavě. Po osmiletém pobytu na gymnáziu jsem vystudoval Fakultu aplikovaných věd v Plzni, obor na přelomu IT a managementu. Nyní žiji v Praze.


Jsem spolehlivý a dodržuji termíny a to díky procesům, automatizaci a osobní produktivitě, která je mým druhým koníčkem hned po domácím vaření skvělého piva. Baví mne i psaní blogu o webové analytice Na základě dat.


Pro hladkou spolupráci se s klienty držíme těchto pravidel.

Pracovní zkušenosti

od 2018 - Analytics Specialist v Taste Medio

od 2015 - webový analytik na volné noze

2017 - 2018 - webový analytik v Shopero

2011 - 2017 - dobrovolník ve studentské organizaci IAESTE Czech Republic

2014 - vývoj webů pro Orgis IT

2013 - marketingová stáž v Indii

2012 - stáž na oddělení marketingu IBM Česká republika

Akce a školení

Potkat jste mě mohli mimojiné na:


  • Školení Google Analytics pro fajnšmekry - Jan Tichý
  • Školení Google Tag Manager - André Heller
  • Data-driven marketing management prakticky - Milan Merglevský
  • Školení Tunning PPC - Petra Větrovská
  • Školení a Think Tanky Na volné noze - Robert Vlach
  • Workshop Analýza klíčových slov - Pavel Ungr
  • Školení Dlouhodobý online marketing - Daniel Nytra
  • Measurecamp Czechia - Brno, září 2018
  • Plzeňský barcamp - Plzeň, duben 2018

Do školení ročně investuji desítky tisíc korun a stovky hodin věnuji vzdělávání, čtení článků, newsletterů a knih. Proto mé služby nepatří k nejlevnějším.

Zaujal jsem vás? Dejte mi vědět.

Kontakt