Certifikace k online marketingu

Sice více věřím na dosažené výsledky, než nějaké diplomy, ale přesto by Vás mohlo zajímat, čemu rozumím.

Certifikát Google Analytics

Tento kurz se věnoval webové analytice. Nastínil technické pozadí měření chování uživatelů na webu a ukázal, co všechno vůbec měřit lze.

Nejvíce se mi líbila část věnovaná konkrétním vychytávkám nástroje Google Analytics jako jsou custom reporty či zkratky. Díky tomu dokáži vyhodnocovat provoz na webu klientů rychleji a přesněji.


Certifikát Google Analytics Akademie

Pokročilý online kurz pro Google Analytics. Absolvovat lze na Analytics Akademii.


Certifikát Introduction to Data Science

Online kurz na Cognitive Class na téma úvod do Data Science.


Školení Google Tag Manager pro fajnšmekryJednodenní školení pokročilého používání Google Tag Manageru od Andrého Hellera.


Školení Google Analytics pro fajnšmekryCelodenní školení zaměřené na pokročilé funkce Google Analytics.

Krom představení několika pro mě do té doby neznámých funkcí jsem si od lektora Jana Tichého z Média odnesl hlavně představu, jak se webová analytika dělá ve velkém (tedy pro weby s miliony návštěvníků). A něco z toho jsem hned druhý den začal aplikovat v profilech svých klientů.


Data Driven marketing management praktickyŠkolení od H1 pod vedením Milana Merglevského na téma řízení online marketingu na základě dat.


Certifikát Google Ads

Absolvováním dvou zkoušek jsem prokázal schopnost ovládání aplikace Google Ads pro nastavování reklam v síti Google.

Přípravný kurz rovněž obsahoval porovnání různých formátů reklam, takže nyní vím, pro jaký účel je nejlepší využít reklamy ve vyhledávání a k čemu zase lépe poslouží videoreklama na Youtube.


PPC reklama pro pokročilé od Dobrého webu

Pokročilé školení na PPC reklamu od agentury Dobrý web.


Školení PPC reklamy Robert Němec

Pokročilé školení na PPC reklamu v obsahové síti a remarketing od Roberta Němce.


Certifikát Digitální garáž

Šlo o kurz obsahující základy online marketingu. Nezabýval se konkrétní technologií či konkrétním inzertním systémem, ale věnoval se obecně možnostem marketingu na internetu.

Velmi zajímavá byla část věnující se přípravě expanze marketingu do zahraničí a kapitola o místním marketingu, která popisovala, jak i místní podnik, například kadeřnictví, může využít výhody internetu.


Nastavení PPC kampaní s analýzou klíčových slovKurz na Seduo o využití analýzy klíčových slov při vymýšlení PPC kampaní.


Kurz Chytrá marketingová strategieOnline kurz na seduo.cz, kterým provádí Michal Krutiš.

Získal jsem osvědčené tipy k tvorbě online marketingové strategie a pohled na věc od jednoho z největších odborníků v ČR. Kurz není dlouhý a můžete ho absolvovat také na seduo.cz/chytra-marketingova-strategie

Certifikáty jsou hezké, ale mnohem více mi dává každodenní čtení novinek v oboru, další vzdělávání v příbuzných oblastech jako je psychologie či design a hlavně experimentování a ověřování si konceptů přímo v praxi.

Kontakt